Tuesday, 30 September 2014

Through The City of London

Hned víkend po mém návratu z ČR jsem měla naplánovanou návštěvu M&Msových z anglického venkova, že jim to na oplátku taky ukážu tady u nás. Sešli jsme se už kolem půl osmé ráno, kdy jsem je šla vyzvednout k nám na nádraží. Pak jsem jim v tichosti (protože se tu jinak spalo) ukázala kus baráku, kde bydlím, svůj pokoj, zahradu a další části, a vyrazili jsme do blízkého okolí.
Nejdříve do Battersea Parku, kde trávím skoro každý den se psem, a který se stal mým oblíbeným místem. Park má necelý jeden kilometr čtvereční, takže je skutečně velký a pořád mě nepřestal bavit. Jedním z důvodů je i to, že se nachází na břehu Temže (miluju vodní plochy - ale to už dávno víte) a je v něm několik rybníčků.
V parku jsme posnídali, pokecali, prošli ho skrz na skrz, a strávili tam poměrně dlouhou dobu. Po návratu ke mně domů, kde jsem si vyměnila oblečení, prohodili jsme flashky s fotkama apod. jsme vyrazili na oběd. Vzala jsem své "hosty" do Tortilly na jejich historicky první burrito. (Na Tortillu jsem narazila už někdy krátce po příjezdu a musela jsem to tam vyzkoušet. Ano, člověk si dokáže doma udělat spousta věcí, na druhou stranu když už musí jíst venku, je to mnohem zdravější jak Twister, a docela mi to i chutná.)
Posilnění a narvaní burritem jsme mohli vyrazit do centra. Poslední zvěčnění se v Severus Road (čekala jsem tři měsíce, až ke mně přijede nějakej nadšenec, pro kterýho to bude stejnej odvaz jako pro mě :)), no není to magické, bydlet jen kousek od toho?
Mou oblíbenou autobusovou linkou 88, která by směle mohla konkurovat mnohým vyhlídkovým jízdám, jsme se přiblížili na Piccadilly, kde se měl konat steampunkový trh, na který se chtěla Třešnička podívat. Pokud jsou kojenecké dečky steampunk, byli jsme na steampunkovém trhu. Obávám se ale, že nejsou, a tak jsme zklamaní odešli pro občerstvení do Tesca a pak vyrazili po stopách Black Books do pro mě prozatím nenavštívené čtvrtě.
Čas neúprosně běžel, a tak jsme se rozjeli zase zpátky do centra na Embankment Pier, kde jsme si počkali na loď, což měl být vrchol dne. Lodí jsme si to brázdili po Temži přes Tower of London, pod Tower Bridge, London Bridge, kolem Shard, Canary Wharf až na Greenwich. Já už jsem sice před lety výlet lodí po Londýně absolvovala, ale je to jedna z věcí, která vás neomrzí. Vítr ve vlasech, vůně moře, pohled na londýnské památky trochu z jiného úhlu, má to prostě něco do sebe.

Na lodi. Foťák evidentně ví, na koho při selfie zaostřit :D
Po vylodění jsme se samozřejmě pořádně vyblbli.. 
ale toto je ten správný pár .. 
Národní námořní muzeum
 Greenwich Park
 Královská observatoř
 Na západ zpátky domů
Canary Wharf
 Tower Bridge
 The Shard
 Belfast
 Cleopatra's Needle
Po vystoupení z lodi jsme se ještě prošli po nábřeží s výhledem na London Eye s maxi řetízkáčem, o kterém jsme chvíli přemýšleli ..
Až k Westminsteru a Big Benu
Protože už bylo relativně pozdě a dvě třetiny osazenstva měly hlad, udělali jsme ještě poslední totálně vytlemenou fotku a pomalu se loučili. Třešně s Mírou pokračovali metrem na Victorii a já autobusem domů.
Den byl dlouhý, ale rozhodně to všechno stálo za to a užili jsme si to, a to je hlavní :-)

4 comments:

 1. Wow! Některé ty fotky vypadají vážně parádně. Vypadá to na fajn výlet, který jste si užili! :) Jooo, dala bych si burrito! Na té fotce s burritem vypadá třešně tak na 30ti letou :-DDD

  ReplyDelete
  Replies
  1. Haha, dyť ji skoro třicet je .. Ne, vtip, ta nás zabije xD
   Burrito tady již na tvou návštěvu celé nedočkavé čeká :)) (a nejen ono)

   Delete
 2. kdes přišla na to, že burritos je zdravější než twister? podle mě to je stejně tak nezdravý, každopádně bych si taky dala! za mejch časů v UK jsem žádný nezaznamenala

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já teda samozřejmě nevím, jak má správný burrito vypadat, ale tady je rejže, fazole, maso, různá zelenina, salát, a další věci, co si tam dáš. Žádný smažený v trojobalu a žádná majonéza (tu si tam dát můžeš taky, ale to se mi v těch velkejch kýblech hnusí a ani se mi to tam nehodí), tak z toho usuzuju, že je burrito zdravější :-)

   Delete